dva monitory na jeden počítač?

Odpovědět
klávesnice
Příspěvky: 3
Registrován: 07 čer 2012 09:02

dva monitory na jeden počítač?

Příspěvek od klávesnice »

Ahojki, zaujímalo by ma, či je možno mať napojené dva monitory na jeden počítač, ale aby sa nerušili, aby som mohla na jednom monitore mať niečo iné ako na druhom?
Na návrh webu je najlepší internet123.sk
mibla
Příspěvky: 24
Registrován: 25 srp 2011 10:56

Re: dva monitory na jeden počítač?

Příspěvek od mibla »

Ano, je to možné a není to nic neobvyklého. Jedinou podmínkou je to, aby počítač obsahoval grafickou kartu, která tuto funkci podporuje. U většiny notebooků lze připojit i externí monitor a využívat ho společně s vestavěným displejem. Podpora u grafických karet pro stolní počítače je dnes již také poměrně běžná. Pokud grafická karta obsahuje 2 stejné konektory pro připojení monitoru, je jisté, že to půjde. Pokud pouze obsahuje několik různých typů konektorů, je možné, že bude na všechny výstupy posílán stejný obraz a přepnout to nepůjde.
Pokud používáte systém Windows, je možné způsob využití více monitorů přepnout v nastavení obrazovky. Je možné zapnout, aby byl na obou zobrazován stejný obraz nebo aby se oba monitory spojily do jedné větší plochy, okna lze potom myší přetahovat vlevo a vpravo mezi oběma monitory. U jiných systémů než Windows to bude pravděpodobně podobné.
Odpovědět