notebook nebo netbook?

Odpovědět
větrák
Příspěvky: 3
Registrován: 06 čer 2012 09:13

notebook nebo netbook?

Příspěvek od větrák »

Ahojki, mohli byste mi někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi notebookem a netbookem? Slyšela jsem, že je to v tom, že notebook je výkonější a netbook už tak výkonný není, ale je menší a lehčí. Je to jen v tomhle?
Pro internet123.cz nejsou ani webové stránky zdarma překážka
mibla
Příspěvky: 24
Registrován: 25 srp 2011 10:56

Re: notebook nebo netbook?

Příspěvek od mibla »

Ano, je to tak, notebooky jsou výkonnější než netbooky, mají větší displej a klávesnici a tedy se lépe hodí pro běžnou kancelářskou práci (lépe se na nich píše) a jsou použitelné i pro hraní her.
Hlavní výhodou netbooku je jeho nižší hmotnost, vyšší výdrž baterie a nižší cena. Jsou vhodné hlavně pro ty, kdo potřebují počítač používat hodně často mimo svůj domov nebo kancelář. Dají se používat převážně pro běžnou kancelářskou práci (např. vyřizování korespondence, hledání informací na internetu). Pro moderní hry se nehodí kvůli svému nízkému výkonu a nízkému rozlišení displeje. Netbooky také nemívají DVD mechaniku, pokud ji potřebujete např. pro přehrávání filmů nebo instalaci programů, lze to řešit připojením externí mechaniky.
mibla.cz
Try paid surveys on SurveyTIme
tryndamer
Příspěvky: 3
Registrován: 12 črc 2012 13:38

Re: notebook nebo netbook?

Příspěvek od tryndamer »

Tak já mám zkušenosti takové, že mezi nimi je rozdíl pouze ve výkonu za stejné peníze. Netbook vydrží asi o hodinu déle než klasický noťas, ale jeho výkon je hodně slabý, nemá mechaniku - to vše za cenu notebooku. Já bych dneska bral spíš noťas než netbook.
Reklamní cedule z http://www.gravirovani-laserem.com/cedule.php mi usnadnili život.
Odpovědět