Nelze spustit Catalyst Control Center

Odpovědět
mibla
Příspěvky: 24
Registrován: 25 srp 2011 10:56

Nelze spustit Catalyst Control Center

Příspěvek od mibla »

Pokud vám po aktualizaci balíku ovladačů ATI/AMD Catalyst přestalo fungovat Catalyst Control Center, nejste jediní a není to neřešitelné.
Už si ani nepamatuji, kdy mi Catalyst Control Center naposledy fungovalo, ale o už je to určitě více než rok.
Protože verze ovladačů, které jsem měl nainstalované, občas způsobovala, že proces ati2evxx.exe postupně začal zaplňovat paměť (např. až 1GB), rozhodl jsem se nedávno nainstalovat aktuální verzi.
Protože po instalaci nových ovladačů opět nezačalo fungovat Catalyst Control Center, rozhodl jsem se, že se to pokusím spravit.
Vyzkoušel jsem různé postupy z internetových fór, ale marně.
Nakonec jsem našel program Driver Fusion ( treexy.com ) a ten mi pomohl závadu vyřešit.
Po spuštění programu vyberete značku a typ zařízení. Program vyhledá všechny soubory, které souvisí s ovladači tohoto zařízení a dokáže je odstranit. Bezplatná verze nedokázala smazat několik souborů, ale protože všechny začínali ati... tak jsem nastartoval ze spouštěcího CD a soubory jsem odstranil ručně.
Pak jsem znovu nastartoval Windows a nainstaloval aktuální ovladač a Catalyst Control Center opět funguje.
Problém byl způsobený asi tím, že při některé aktualizaci ovladačů zůstalo v systému několik souborů z nějaké z předchozích verzí a tím se smíchalo několik verzí navzájem.
mibla.cz
Try paid surveys on SurveyTIme
Odpovědět