Co je lepší?

Odpovědět
zdenulinka113
Příspěvky: 2
Registrován: 01 bře 2012 10:52

Co je lepší?

Příspěvek od zdenulinka113 »

Ahojki lidičky, chtěla bych se zeptat, jaký windows jw podle vás nejlepší. Měla jsem 98, pak Vistu (to byl děs) pak xp (můj favorir) a teď manžel prosazuje win7, ale lidi co znám, nejsou s ním moc spokojeni, co vy?
Tvorba www stránek a grafický návrh webu spolu velmi úzsce souvisí, tak na to nezapomínejte.

mibla
Příspěvky: 24
Registrován: 25 srp 2011 10:56

Re: Co je lepší?

Příspěvek od mibla »

Na adrese http://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_o ... ft_Windows si můžete prohlédnout, kdy byly vypuštěny do světa jednotlivé verze Windows. Je to v angličtině, zde jsou ty nejzajímavější údaje:
Windows XP - říjen 2001
Windows Vista - leden 2007
Windows 7 - říjen 2009

Windows XP jsou mezi uživateli stále velice oblíbené a to zejména proto, že následující verze Windows Vista se prostě moc nepovedla. Vista na první pohled vypadá jinak, jestli lépe nebo hůře se nedá objektivně posoudit, je to otázka zvyku. Má však vyšší nároky na výkon počítače, v základním nastavení při spoustě operací vyskakují bezpečnostní upozornění, aby uživatel potvrdil, že opravdu chce určitou akci provést. Původní záměr bylo zajištění např. proti nechtěným změnám důležitých nastavení škodlivými programy nebo neodborným zásahem uživatele, ale bylo to trochu přehnané a spoustu uživatelů to obtěžovalo natolik, že tuto funkci stejně úplně vypínali.
Windows 7 je nástupcem verze Vista. Microsoft se pokusil v této verzi odstranit různé nedostatky předchozí verze a mimo jiné se mu podařilo docílit toho, že systém Windows 7 není tak náročný na výkon počítače. Většina testů uvádí, že na stejném počítači běží Windows 7 rychleji než Windows Vista a některých případech i rychleji než Windows XP.

Pokud ještě máte počítač s Windows XP a vyhovuje vám, pak u něj klidně zůstaňte. Vzhledem k tomu, že v loňském roce byl ukončen po 10 letech prodej systému Windows XP a již se prodává pouze Windows Vista a Windows 7, rozhodně bych při nákupu nového systému upřednostnil Windows 7. Hlavní nevýhodou Windows XP je to, že některé novější programy již vám v nich nebudou fungovat (např. Internet Explorer 9, nejnovější verze balíku Microsoft Windows Essentials a další).

Odpovědět