Instalace Linuxu na starý NTB

Odpovědět
Buml
Příspěvky: 3
Registrován: 25 srp 2011 10:53

Instalace Linuxu na starý NTB

Příspěvek od Buml »

Tak jsem zkoušel nainstalovat na svůj stará notebook Acer TravelMate 739TLV něco jiného než Windows Millenium, na které jsem měl OEM licenci. Asi není žádné tajemství, že zrovne tenhle systém se MS moc nepovedl. Ale co nainstalovat a nekrást. Inu co zkusit nějaký ten open source Linux. Kdekdo o tom mluví, že to zkusil a že mu to funguje, tak jsem začal pátrat, co by mohlo na tom mém stroji běžet.
Jako první jsem si stáhnul UBUNTU 11 a 10. Tak to se mi na tom nepodařilo rozeběhnout ani jedno. No hledal jsem dál. Něco co by zvlánul tenhle asi 8let starej kousek. Volba padla na Fedoru. Stáhl jsem si verzi 15 a opět žuch. Tak jsem prolezl pár diskuzí a stáhl jsem si Deli Linux. Ten se mi taky nepovedlo na ten stroj dostat. Teď zkouším nainstalovat Xubuntu 10 a ještě tu mám Gentoo. Tak budu informovat, jak jsem dopadl. Zatím mám pocit, že mi to nefunguje. Ale nikde není napsáno, že to není rukama :-)
mibla
Příspěvky: 24
Registrován: 25 srp 2011 10:56

Re: Instalace Linuxu na starý NTB

Příspěvek od mibla »

Možná by ještě stálo za zmínku, že po instalaci DeLi linuxu se klávesnice začala chovat velice zvláštně. Písmenka na klávesnici byla úplně přeházená a na první pohled to nedává žádný smysl. V nabídce nebyla uvedena česká klávesnice, tak jsme zkusili variantu označenou jako Dvorak. Nebylo to asi úplně šťastné řešení. Že by to nějak souviselo se skladbou Antonína Dvořáka "Humoreska" ? :lol:
mibla.cz
Try paid surveys on SurveyTIme
Odpovědět