notebook do 10 000,-

Odpovědět
novakova-ma
Příspěvky: 1
Registrován: 19 říj 2011 12:22

notebook do 10 000,-

Příspěvek od novakova-ma »

Měl by někdo tip na koupi notebooku pro obyčejné prohlížení internetu a jednoduchou kancelářskou práci?
Kartonové krabice se užívají k přepravě většího zboží, bublinkové obálky se zase použijí k přepravě menších věcí.
mibla
Příspěvky: 24
Registrován: 25 srp 2011 10:56

Re: notebook do 10 000,-

Příspěvek od mibla »

Při výběru notebooku je potřeba mít jasno hlavně v tom, zda ho budete používat hlavně na cestách nebo spíš v dosahu zásuvky.
Podle toho je pak potřeba se rozhodnout, zda zvolíte raději výkonnější model s výdrží baterie cca 1,5-2 hodiny nebo dáte přednost delší výdrži baterie (třeba 6 a více hodin) za cenu nižšího výkonu.
Tzv. netbooky mají výhodu vyšší výdrže baterie a nižší hmotnosti za poměrně nízkou cenu, ale ve srovnání s běžnými notebooky bývají výrazně pomalejší, mají malé rozlišení displeje (u některých webů je nutné používat nejen svislý, ale i vodorovný posuvník) a nejsou úplně vhodné pro psaní dlouhých textů.
U běžných notebooků je to přesně naopak, mají větší displej, pohodlnější psaní na větší klávesnici, bývají výkonnější. Nevýhodou je jejich vyšší hmotnost a menší výdrž baterií.
mibla.cz
Try paid surveys on SurveyTIme
miguelka
Příspěvky: 6
Registrován: 07 lis 2011 13:19

Re: notebook do 10 000,-

Příspěvek od miguelka »

Zrovna se také po nějakém notebooku poohlížím a nemůžu si vybrat, nabídka je opravdu široká. Měla jsem už dva notebooku značky ASUS a byla jsem s nimi spokojená. Mám přesedlat na jinou značku nebo zůstat u ASUSu? Díky za tipy.
mibla
Příspěvky: 24
Registrován: 25 srp 2011 10:56

Re: notebook do 10 000,-

Příspěvek od mibla »

Značky jako ASUS a ACER nabízejí velice dobrý poměr cena/výkon. Pokud jste s nimi spokojena, není důvod měnit.

U osob, které si nemohou dovolit být v případě poruchy delší dobu bez notebooku (běžně cca 14 dní, ale teoreticky může být i 30), doporučuji se pozeptat jaké jsou k jejich vyhlídnutému notebooku nabízeny záruční podmínky a případně si připlatit za záruku typu Next Bussiness Day. Máme dobré zkušenosti se značkou DELL. V případě nahlášení závady přijedou přímo k vám a na místě závadu vyřeší. Nejde-li to jinak, vymění celý notebook a přendají do něj váš pevný disk, nepřijdete tak o žádná data. Tento typ záruky často bývá za příplatek.
U notebooků v cenové hladině do 10000, ale předpokládám, že jde ale spíš o cenu a ta bývá u ASUSu a ACERu obvykle nižší než třeba u zmiňovaného DELLu.
mibla.cz
Try paid surveys on SurveyTIme
zdenicka113
Příspěvky: 5
Registrován: 21 úno 2012 08:57

Re: notebook do 10 000,-

Příspěvek od zdenicka113 »

Já jsem jednoznačně pro ASUS, je kvalitní, mi na práci i internet bohatě stačí a cena je taky dobrá. ;)
sima3
Příspěvky: 1
Registrován: 20 dub 2012 13:38

Re: notebook do 10 000,-

Příspěvek od sima3 »

Já mám Acer a jsem s ním opravdu spokojená. Při koupi jsem v něm měla Vistu a jel docela pomalu, ale po přeinstalaci na XP už je rychlejší než já :D
Tvoříte web zdarma? Potřebujete kvalitní grafický návrh webu.
tryndamer
Příspěvky: 3
Registrován: 12 črc 2012 13:38

Re: notebook do 10 000,-

Příspěvek od tryndamer »

Já bych si Acer nekoupil, kdysi to nebyli vůbec dobré noteboky. Teď už to je sice lepší, ale stejně u kamarádů vidím s touto značkou samé problémy.
Reklamní cedule z http://www.gravirovani-laserem.com/cedule.php mi usnadnili život.
Novator
Příspěvky: 5
Registrován: 23 črc 2013 13:05

Re: notebook do 10 000,-

Příspěvek od Novator »

Nevím...podle mě do 10 K nemá moc smysl počítač kupovat...
Odpovědět