EVOLVE Blade DualCorder HD

Odpovědět
Buml
Příspěvky: 3
Registrován: 25 srp 2011 10:53

EVOLVE Blade DualCorder HD

Příspěvek od Buml »

27.3.2012 jsem si pořídil multimediální centrum EVOLVE Blade DualCorder HD a k tomu USB Lite-On eTAU108 DVD mechaniku, abych mohl sledovat filmy i z DVD placek.
Natěšen na novou hračku jsem vše vybalil z krabice, abych zjistil, že bez HDMI kabelu jsem v háji. Moje chyba, měl jsem si zjistit, že tam ten kabel není. Koupil jsem i ten a namontoval jsem dovnitř interní SATA disk 500GB a už se zapojovalo a testovalo. Počáteční natěšení vystřídaly drobné rozpaky. Začal jsem nastavovat škatulku s dodaným firmwarem hd_v9.5.43.r5894. Hned jsem narazil na několik problematických věcí:
• Škatulka s tím to firmwarem neobsahuje žádné přístupy do TV archívů, i když je tato skutečnost uváděna na všech nových reklamních materiálech.
• Ladění TV programů je divný a programy nelze řadit k obrazu svému.
• Nahrávání po síti na disk šlo jako psovi pastva.
• Několikrát mi přístroj vytuhnul a musel jsem ho vytáhnout za sítě.
• Bez klávesnice s myší se nedá ani kouknout na web, přikoupil jsem tedy set Kl.+myš.
To mi nedalo a tak jsem začal pátrat po nějakém novějším a lepším. Našel jsem na Evolve asi týden starý hd_v9.5.43.r8010. Nainstaloval jsem ho a co nevidím, přístupy do TV archívů. Bohužel to bylo asi to jediné, co chvíli fungovalo. Zásadní problém toto nejnovějšího firmwaru je zřejmě demence programátora, který ho tvořil.
• Evolve se mi hryzalo co 20 minut. Samo se při spouštění minimálně 2x restartovalo a doba spuštění se rovnala době spuštění menšího serveru.
• Pokud jsem k Evolve připojil externí DVD mechaniku, tak nenastartovalo vůbec!
• Při kopírování souborů z PC na interní disk mi to vytuhávalo s železnou pravidelností.
• TV fungovalo jen do tý doby, než jsem se bláhově snažil přepnout program. 2 přepnutí a ťuhík by opět na scéně.
Už jsem chtěl škatuli vyhodit zavřeným oknem, když jsem se rozhodl nainstalovat starší Firmware, který sice nemá přístupy do TV archívů, ale škatule alespoň funguje jako prohlížeč fotek, jukebox a promítač filmů. DVD se zase rozjelo. Až rozdejchám tuhle epizodu, tak se pokusím nahrát něco z DVB-T. Na to jsem zatím neměl odvahu se žádným nainstalovaným FW.
Nutno podotknout, že příště už si nic od Evolve po těchto zkušenostech nekoupím a koupi MMC EVOLVE Blade DualCorder HD bych doporučil jen někomu, komu se chci pomstít.
kimis2
Příspěvky: 3
Registrován: 05 lis 2012 10:18

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Příspěvek od kimis2 »

A není možné, že šlo zrovna o vadný kus? Nechce mi totiž věřit, že by dělal takové naschvály. Mám od Evolve akorát malou sportovní kameru na helmu a ta mi žádný problémy nedělá. Je to nějaké divné :/
_______________________________________________________________________________________________________
Chcete vytisknout obří fotografii, ale nemáte tiskárnu? Využijte velkoformátové služby!
Odpovědět