HDD

Odpovědět
Karol
Příspěvky: 1
Registrován: 03 úno 2013 18:54

HDD

Příspěvek od Karol »

Dobrý den,
měla bych dotaz, při připojení externího hard disku do počítače, se mi objeví jako místní disk počítače, který nelze otevřít. Toto udělal ve 2 počítačích.
Po připojení k TV funguje normálně a otevřu veškeré podporované soubory (filmy a fotky). Chtěla bych Vás poprosit o radu, jak dostat soubory z HDD, protože se jedná o velmi důležité soubory, které nemohu momentálně ztratit.
Předem děkuji
mibla
Příspěvky: 24
Registrován: 25 srp 2011 10:56

Re: HDD

Příspěvek od mibla »

Dobrý den.
Napadají mne 2 možné příčiny:
1. Problém s napájením - Má ten disk samostatný zdroj napětí nebo se napájí pouze přes USB kabel? Setkal jsem se s rámečkem na 2.5" disk, který měl jeden konec kabelu rozdvojený a měl tam jeden klasický a jeden průchozí USB konektor. Aby to fungovalo spolehlivě, bylo potřeba do počítače zapojit oba ty konektory. Stačilo zapojit ten průchozí a z druhé strany do něj zapojit ten druhý. Počítač si pak myslí, že jde o 2 zařízení a dopřeje jim více "šťávy".
Při nedostatečném napájení se může stát, že počítač komunikuje s elektronikou disku, ale nestačí to na roztočení disku, aby mohl číst data.
2. Nekompatibilní souborový systém - Počítače se systémem Windows postupně používaly souborový systém FAT, FAT32, NTFS. Zařízení, která jsou založena na operačním systému Linux, používají obvykle souborové systémy ext2, ext3 nebo ext4.
Je možné, že televize rozumí oběma systémům, ale počítač ne.

Jak byla data na disk zapsána? Přes počítač nebo ta TV má i funkci nahrávání na externí disk?
mibla.cz
Try paid surveys on SurveyTIme
Odpovědět